YES Event 2013

W dniach od 18 do 22 listopada 2013 roku w Bielsku-Białej w budynku BCKUiP odbywała się część Young European School Conference. Organizatorem konferencji było Gimnazjum Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza.

Każdego roku konferencja odbywa się w innym kraju w trzecim tygodniu listopada. Jej ideę zapoczątkowała holenderska szkoła NORTHGO COLLEGE z Noordwijk, a celem jest zaangażowanie w nią wszystkich krajów Unii Europejskiej. Do tej pory uczestniczyły w niej szkoły z Belgii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwecji i gimnazjum Nr 3 z Bielska-Białej. W tym roku dołączy szkoła z Hiszpanii. Tematyka poszczególnych konferencji jest różnorodna, a jej oficjalnym językiem jest język angielski. Dotychczas odbyło się 8 edycji.

Tegoroczna edycja YES EVENT 2013 poświęcona została tolerancji: przełamywaniu stereotypów, zwalczaniu uprzedzeń religijnych, rasowych i wobec niepełnosprawności fizycznej i umysłowej oraz bezpieczeństwu młodych ludzi w sieci, w domu, szkole i na ulicy.

W ramach konferencji młodzież uczestniczyła w warsztatach międzynarodowych, prezentowała kulturę i zwyczaje swoich krajów a w czasie wolnym zwiedzała Bielsko-Białą i Kraków.