V Ogólnopolski Tydzień Kariery ‚2013 w BCKUiP

 Odkryj swoje talenty.

W dniach 14-20 października 2013 dla uczniów i słuchaczy BCKUiP zostały zaplanowane  różnorodne  działania mające na celu pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu talentów, a zarazem wsparcie w planowaniu dalszej kariery edukacyjno-zawodowej .

Przygotowaniem i koordynacją programu OTK’2013 na terenie BCKUiP  zajął się doradca zawodowy BCKUiP przy wsparciu Dyrektora BCKUiP. Partnerami w poszczególnych przedsięwzięciach byli Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach Filia w Bielsku-Białej,   Biuro Karier Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej, Książnica Beskidzka Punkt Informacyjny Europe Direct oraz Miejski Dom Kultury im. W. Kubisz w Bielsku-Białej.

Od 15-17.10.2013 prowadzona była akcja „Sprawdź czy podążasz za swoim talentem” . Jej celem była diagnoza uzdolnień i predyspozycji zawodowych, a także  wskazanie możliwości  wykorzystywania i rozwijania posiadanych talentów. Zainteresowani w trakcie indywidualnych konsultacji, mogli  pogłębić wiedzę o sobie,  a także  zdobyć informacje i  wskazówki dotyczące planowania indywidualnej ścieżki kariery i własnego rozwoju.

Znajdź swoje miejsce-rozwiń skrzydła

Dzień 16.10.2013 został zaplanowany jako dzień działań w terenie w styczności z praktyką. Uczniowie i słuchacze mieli możliwość wejścia do wybranych instytucji- Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Inkubatora Przedsiębiorczości, Domu Kultury im.W Kubisz, Biura Karier Akademii Techniczno-Humanistycznej,  Punktu Informacyjnego Europe Direct i wzięcia udziału w warsztatach i w spotkaniach ze specjalistami. Mogli  sprawdzić w praktyce w czym się odnajdują, co ich faktycznie interesuje, jaka droga zawodowa jest im najbliższa.

Ideą tegorocznego Tygodnia Kariery była pomoc młodym ludziom w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: jak przekuć swoje zasoby na przydatne i generujące sukces na rynku pracy.